Vyberte si riešenie vhodné práve pre vás

  • 5. 6. 2019
  • By Admin:
  • Comment: 0

Ak ste sa rozhodli pre posuvné sklenené dvere, ešte pred vami stojí jedno rozhodnutie. Existuje viacero spôsobov ich upevnenia. Ktoré je to najlepšie práve pre vás? Mali by ste sa rozhodovať najmä podľa priestorových možností vášho bytu, estetického, ale i praktického hľadiska.
 Priestranná izba s veľkým otvorom na dvere
1.      Závesný posuvný systém
Asi najjednoduchším spôsobom montáže je závesný posuvný systém. Ten sa upevní na vrchnú stranu stavebného otvoru. Ide o akúsi koľajničku, do ktorej sa následne upevnia jednotlivé krídla sklenených dverí.
Hlavnou výhodou tohto riešenia je, že nemusíte podnikať žiadne rozsiahle stavebné práce. V podstate stačí odmontovať vaše staré dvere, namontovať posuvný systém a do neho následne upevniť dvere.
Drobnou nevýhodou je to, že stena na jednej strane otvoru musí ostať voľná, teda bez nábytku. Inak  by ste nemali dvere ako otvoriť.
 
2.      Klasické posuvné dvere a dvere do puzdra
Tieto dvere sa pri otvorená zasunú do vnútra steny. Ide o veľmi estetické riešenie, ktoré má navyše o praktické využitie – ušetríte niekoľko metrov štvorcových priestoru vo vašom byte.
Medzi nevýhody by sme mohli zaradiť komplikovanejšie stavebné práce. Okrem tejto drobnosti nemajú klasické posuvné dvere žiadne negatíva.
 Spálňa ladená do čiernobielych farieb s veľkými posuvnými sklenenými dverami
3.      Sklenené dvere na pántoch
Sklenené dvere môžete upevniť aj úplne klasickým spôsobom, teda na obyčajné pánty. Ak máte vo svojom príbytku naozaj starú zárubňu, je možné, že ju bude nutné vymeniť za o čosi novší kúsok. K tomuto riešeniu asi nemusíme veľa hovoriť, pretože ste na podobný systém zvyknutý aj pri svojich starých dverách. Za hlavnú nevýhodu by sme mohli označiť najmä to, že hrozí ich rozbitie. Dvere na pántoch sa môžu zabuchnúť kvôli prievanu alebo našej prudšej povahe. Ak sa teda rozhodnete pre toto riešenie, musíte byť obzvlášť opatrní. Na škodu nie sú ani zarážky, ktoré sa umiestňujú na spodnú časť dverí.

 

4/5 - (1 vote)