SEO: ako fungujú webové vyhľadávače

  • 2. 5. 2019
  • By Admin:
  • Comment: 0


Používanie SEO Seolight je dnes pre všetkých, ktorí sa venujú akejkoľvek činnosti cez internet,  veľmi dôležitým faktorom. Aby ste mohli pochopiť, ako vlastne optimalizácia pre vyhľadávače funguje, je potrebné vedieť, na akom základe tieto webové vyhľadávače pracujú.
 Tablet, na ktorom je zapnutý Google.jpg

Čo sú to vyhľadávače

Pod slovíčkom vyhľadávač rozumieme webové stránky, ktoré na základe vami zadaných slov, vyhľadávajú relevantný obsah na internete. Najznámejším a zároveň najpoužívanejším, je v súčasnosti nepochybne vyhľadávač Google. Za jeden deň, takpovediac spracuje takmer päť miliárd vyhľadávaní. V prepočte to znamená, že za jednu sekundu, ľudia na celom svete hľadajú na internete takmer štyridsať tisíc výsledkov. Je teda viac než jasné, že vyhľadávače musia fungovať na princípe algoritmov. Človek, by totiž niečo také nemal šancu zvládnuť. SEO je teda prispôsobenie webových stránok tak, aby ich tieto algoritmy rozpoznali. Vďaka tomu, sa budú tieto stránky zobrazovať na prvých miestach vyhľadávača. V inom prípade upadnú do zabudnutia vo online svete.
 
Google nie je jediným vyhľadávačom. Napríklad taký Seznam.cz, alebo Zoznam.sk sú taktiež vyhľadávače. Poznáme ich ešte nespočetné množstvo.
 Človek, ktorý v rukách drží mobilný telefón.jpg

Ako funguje vyhľadávanie na internete

Teraz, keď už vieme, čo sú to internetové vyhľadávače, je potrebné pochopiť aj to, ako fungujú. Spomínané algoritmy v podstate prerozdeľujú webové stránky. Vďaka tomu niektoré vidíme často a hneď na prvých miestach, no a iné sa nám nemusia v podstate ani nikdy zobraziť. Preto je veľmi dôležité web nastaviť tak, aby ho vyhľadávače dokázali rozpoznať a následne zobraziť používateľom internetu. V inom prípade nemôžete čakať, že dosiahnete požadovanú návštevnosť. SEO pozná dve základné formy programovania. Prvou z nich je takzvané On – Page SEO, kde patrí napríklad používanie správnych kľúčových slov. Druhou  je Off – Page SEO, ktorého najdôležitejším nástrojom v súčasnosti, je linkbuilding.

4/5 - (2 votes)