Prečo sa už nepoužívajú tlačidlové telefóny?

  • 8. 7. 2019
  • By Admin:
  • Comment: 0

Kedy vlastne vymizli tie tlačidlové telefóny, na ktoré sme už pomaly aj zabudli? Sú už naozaj len sladkou minulosťou alebo sa k nim ešte niekedy vrátime? Nie je to škoda, že sme ich úplne vyradili z používania? Mali aj nejaké svoje výhody alebo to bola iba otrava ťukať do toho? A čo ten malý displej? Vyhovoval vám?
Nad takýmito otázkami sa človek nezamýšľa každý deň. Sú to otázky, ktoré si nezodpovedáme, ale môžeme nad nimi rozmýšľať, keď sa budeme chcieť odreagovať od vonkajšieho hektického života, ktorý dnes prevláda snáď na celom svete. Všetci sa kamsi ponáhľajú, nestíhajú a všetko beží neskutočne rýchlo. Žiaden kľud, pokoj nemá v tejto konštelácii miesto. Je to tak, bohužiaľ.

retro telefon.jpg

Vývoj elektroniky, počítačov, tabletov a mobilov postupuje neskutočne rýchlo. Človek sa ani nestačí čudovať a už sú na svete nové druhy, také o akých by nám minulé generácie ani nechceli uveriť, že to vôbec existuje. Už len to, že držíme telefón v ruke a môžeme s ním telefonovať kdekoľvek chceme a kedykoľvek je priam zázrak, ktorý sa nedá porovnať s tým, že voľakedy bola doma iba pevná linka a aj tú nemal každý a chodilo sa volávať susedom alebo z telefónnej búdky.

starý telefon.jpg

Tlačidlové telefóny sú už tiež minulosťou, na ktorú sa pomaly, ale isto úspešne zabúda. Je to totiž tak, že keď niečo vymizne z našich očí, tak sa to stratí pomaly aj z našej pamäte. Dnešní dôchodcovia ešte mávajú telefóny, ktoré majú tlačidlá, ale generácia po nich už pravdepodobne také telefóny mať nebude, pretože sú už zdatnejší v používanie elektronických prístrojov, počítačov a podobných záležitostí. Je to neskutočné, ale čas ide rýchlo a my sa naozaj môžeme rozlúčiť s používaním tlačidiel na mobiloch. Tlačidlá tam síce máme, ale sú len dve – tri a ostatné veci riadime dotykom prsta. Doba ide dopredu, tak zamávajme na rozlúčku tlačidlovým telefónom a hor sa využívať čo najnovšie technológie.

4/5 - (2 votes)