Nemajte očakávania voči druhým

  • 2. 12. 2018
  • By Admin:
  • Comment: 0

Aby ste sa tomu vyhli sklamaniu, jednoducho sa naučte prestať očakávať. Len tak budete môcť prehodnotiť svoj postoj k iným a žiť šťastnejší, zdravší a naplnený život. Mali ste vedieť:

dezilize

Uvedomte si, že nikto nie je dokonalý

Prvým krokom, ktorý by ste mali podniknúť, ak sa chcete dozvedieť, ako prestať očakávať príliš veľa od iných ľudí, je jednoducho si uvedomiť a prijať skutočnosť, že nikto nie je dokonalý a že každý robí chyby. Ani vy nie ste dokonalí, tak prečo by ste to od niekoho iného očakávali, že dokonalý bude? Nikto nemôže naplniť očakávania úplne každého, nech by sa snažil ako chcel. Jeden nemôže vyjsť v ústrety každému, tak sa pokúste tento fakt akceptovať.

Vykašlite sa na nerealistické očakávania

Naučte sa rozpoznať nerealistické očakávania, ktoré môžete mať v súvislosti so správaním iných ľudí a nechajte ich tak. Tento typ myslenia nie je vhodný ani pre vaše zdravie, pretože štúdie ukazujú, že „ľudia, ktorí majú nereálne očakávania, sú obzvlášť náchylní na úzkosť, depresiu a nešťastie.“ Snažte sa byť reálnejší, pretože to zvýši vaše celkové psychické zdravie a budete sa cítiť šťastnejší.

Rozpoznajte rozdiel medzi očakávaniami a závislosťou

Snažte sa nemiešať očakávania so závislosťou, pretože tieto dva pojmy sú v skutočnosti veľmi odlišné. Ak príliš závisíte na nejakej osobe, riskujete, že budú vaše city zranené. Nikdy neprenášajte zodpovednosť na iných ľudí. Niekedy je dobré určité veci očakávať, pretože budete mať väčšiu motiváciu dosiahnuť svoje ciele. Len dávajte pozor, aby ste neprekročili istú hranicu medzi očakávaniami a závislosťou.

spáenk

Prehodnoťte svoje detské očakávania

Všimnite si, že väčšina vašich očakávaní z detstva je v skutočnosti nereálna. Všetci snívame o tom, že budeme mať perfektnú prácu, dokonalú rodinu alebo super život. No veci sa nie vždy vyvinú týmto spôsobom a zvyčajne musíme čeliť mnohým prekážkam, aby sme si splnili naše sny.

Nemajte očakávania voči druhým
4 (80%)1