Chýba Vám auto? Čo tak začať využívať car sharing?

  • 18. 11. 2019
  • By Admin:
  • Comment: 0

Car sharing dorazil už aj na Slovensko. Ďalší výmysel zdieľanej ekonomiky sa pomaly ale isto stáva súčasťou aj nášho každodenného života. A ak neviete, či auto kúpiť, alebo nekúpiť, možno začnite využívať túto službu a prídete na to, ako to s Vami a s autom vlastne je. To, že ide o ústretový krok voči prírode je len ďalším bonusom.

provoz

Čo je to car sharing?

Môžeme preložiť ako zdieľanie auta a znamená niečo ako prenájom automobilu na krátku dobu (pár hodín), alebo kľudne aj na dlhší časový úsek. Na rozdiel od rôznych požičovní áut je finančne výhodnejší a nie je otvorený len počas pracovnej doby. Obvykle sa platí len za čas, ktorý auto využívate a za počet najazdených kilometrov. Odpadajú tak rôzne a často aj skryté poplatky.

Pre koho je určený?

Asi najzásadnejšia otázka je, koľko kilometrov najazdíte za jeden rok. Ak je to menej, ako 15 000, mali by ste začať rozmýšľať, či skutočne potrebujete kupovať nové auto. Tým, že sa auto nepoužíva a stojí na mieste, stráca na hodnote a to rozhodne pri novom aute nepotrebujete. Na internete už môžete nájsť rôzne webové stránky, na ktorých si viete vypočítať Vašu možnú úsporu ak budete využívať služby zdieľania automobilu.

Car sharing v praxi

Funguje veľmi jednoducho. V prvom rade si nájdite spoločnosť, ktorá car sharing prevádzkuje. Dobrá správa je, že také už nájdete aj na Slovensku. Vyplníte potrebné údaje a môžete začať využívať ďalší výdobytok modernej doby.

nájezdy

Už aj na Slovensku

Pomaly, ale isto sa aj naša krajina zapája do rôznych ekologických aktivít a do využívania výhod zdieľanej ekonomiky. Tak isto je to aj v prípade zdieľania aut, hoci sme ešte skutočne len na začiatku. Či už potrebujete auto na pár hodín, alebo niečo premiestniť, presťahovať, alebo Vám príde veľká návšteva a potrebujete pre nich vozidlo, na toto všetko slúži car sharing. Jednoduchý a hlavne dostupný v čase, kedy to najviac potrebujete. Je založený hlavne na určitej komunite a jej potrebách. A preto, ak ste otvorený novým nápadom, ak Vám na Vašom aute nie že nezáleží, ale chcete, aby sa využívalo na maximum, alebo ak sa nebojíte sadnúť, do cudzieho, je čas poobzerať sa po nejakej car sharingovej spoločnosti a začať.

4/5 - (5 votes)