Bielenie oblečenia a starostlivosť o biele veci

  • 2. 5. 2018
  • By Admin:
  • Comment: 0


1.Pred použitím bielidla na odev vždy skontrolujte štítok, ako sa o neho treba starať. Ak je na ňom napísané nepoužívať bielidlo, radšej to nepoužite, aby ste si ho zbytočne nezničili.
2.Keď prvýkrát budete používať bielidlo na novej veci, najskôr ho odskúšajte na skrytom mieste (ako vnútro alebo nejaký skrytý lem), aby ste sa uistili, že tej veci bielidlo nijako neublíži.

triko

3.Ak ste zistili, že používanie bielidla veci neuškodilo, dajte ho do práčky a spustite v nej cyklus ako obvykle. Ak používate kyslíkové bielidlo, môžete ho pridať na začiatok cyklu podľa pokynov výrobcu rovno do práčky k oblečeniu. V prípade chlórového bielidla, pridajte množstvo, podľa pokynov na návode, do dávkovača práčky.
4.Po vypratí usušte vec ako obvykle.
Tento návod by mal určite oživiť každú bielu vec a nie je vôbec náročný.

Starostlivosť o biele veci

1. Perte veci vždy po dvoch noseniach.
Dokonca aj keď sa vám zdá tričko ešte v poriadku, radšej ho operte, lebo pot môže spôsobiť jeho žltnutie.
2. Čo najskôr umyte škvrny.
Potravinové škvrny ako kečup alebo káva treba hneď umyť a nečakať, aby sa na tričku škvrny neusadili. Potom sa budú veľmi ťažko čistiť.
3. Vždy oddeľte biele a farebné oblečenie pri praním.
Je to naozaj podstatné a nevyhnutné. Základný krok ako udržiavať biele veci stále žiarivé, perte ich vždy osobitne.

4. Zvoľte prací prostriedok, ktorý obsahuje bielidlo.
Takto si budete udržiavať veci stále biele. Nebieľte veci nárazovo, ale pravidelne. Pokiaľ sa bielidlo na tej veci používať smie nebojte sa toho.
5. Používajte prací prostriedok správne.
Nadmerné používanie alebo nesprávne používanie pracieho prostriedku môže spôsobiť, že oblečenie bude šedivé a nepekné. Vždy postupujte podľa pokynov na pracom prášku.

pračka

6. Nepreťažujte práčku.
Je bežné, že keď potrebujeme oprať veľa vecí nahádžete ich všetky do práčky, ale nie je to správne. Oblečenie sa musí cirkulovať, aby bolo čisté. Ak zaplníte práčku, nie je dostatok priestoru na to, aby sa každá vec dôkladne vyprala.

4/5 - (4 votes)