Ako často ste online?

  • 13. 9. 2018
  • By Admin:
  • Comment: 0

Urobilo sa už množstvo výskumov o tom ako časte sme online. Štúdie posudzujú vek, pohlavie, zamestnanie a iné faktory. Ako je to u vás? Ako často ste online? Mnoho z nás si ani neuvedomuje koľko času trávi na internete. Práve pre to by ste si to mali spočítať! Myslím, že nebudete veľmi príjemne prekvapený výsledkom.
Je to prirodzené, že sme si na takýto štýl života navykli. Veď sme ani nemali na výber. Začalo sa to rozširovať veľmi rýchlo a len ťažko sme sa ubránili tlaku spoločnosti. No ak s tým chceme niečo urobiť nemali by sme váhať. Nehovorím, že by sme mali internet úplne vylúčiť zo svojich životov. Ide len o to aby sme tento čas strávený online obmedzili. Urobíme tak dobre sebe ale aj nášmu okoliu, rodine a priateľom. Priznajte sa koľko krát ste sa nevenovali okoliu kvôli tomu, že ste boli online?

internet

Musím sa priznať, že aj mne sa to stalo už veľa krát a aj napriek tomu som s tým nič nerobila. Je nevyhnutné aby sme tento trend zmenili a žili v reálnom svete a nie len online. Poďme sa pozrieť na to prečo je to také náročné vzdať sa online sveta. V prvom rade je kontakt s ľuďmi, ktorý nám prinášajú sociálne siete. Píšeme, voláme, posielame si fotografie. Takýchto vymožeností sa len ťažko vzdáva. Vieme sa s každým veľmi rýchlo dohodnúť a je to veľmi pohodlné.

networking

Ďalej je to určite možnosť si na internete pozrieť čokoľvek, či už ide o bežné informácie, novinky, seriály alebo filmy. Jednoducho čokoľvek. Bez tohto by sme si to už nevedeli predstaviť. Všetko máme na dosah, no aj to nám niekedy nestačí a stále vyvíjame nové programy a aplikácie. Online svet sa už premietol aj do nášho pracovného a školského života.

laptop

Práve pre to je najlepšou možnosťou obmedziť aspoň pár hodín týždenne. Nepôjde to hneď ale postupne si môžeme navyknúť a venovať tieto chvíle radšej našej rodine a priateľom. Veď predsa na tom záleží. To je to čo tvorí náš život a čomu by sme mali venovať našu pozornosť. Žijeme v reálnom svete, nie v tom virtuálnom!

5/5 - (1 vote)